Preskočiť na hlavný obsah

Kniha vidín: Kozmická záhrada (príbeh o štyroch hudobníkoch)

Kedysi dávno, pred pradávnymi dobami, štyria mladí hudobníci, ktorí boli aj dobrými priateľmi, počuli nariekať Orfea v záhrade múz.
Nárek to bol hlasný a zúfalý, tak sa títo hudobníci rozhodli zistiť, čo sa Orfeovi stalo a prečo tak narieka, až ho počuje celé mesto.
Prišli za ním do záhrady, ktorá mala vstupnú bránu zhotovenú zo zlata. Záhrada to bola neveľká, zato krásna ako starý svet. Žili tu všemožné druhy živočíchov a rástli tu rozmanité prapodivné rastliny a stromy. Niet divu, že tu Orfeus trávi väčšinu času.
Hudobníci sa Orfea spýtali, čo ho trápi. Orfeus im vyrozprával, ako za ním prišiel starý znalý obchodník s hudobnými nástrojmi. Ponúkal Orfeovi rôzne inštrumenty s výnimočnými vlastnosťami, pomocou ktorých by mohol okúzliť nejedného boha. Obchodník sa do svojho remesla vyznal a všimol si, že Orfeus vlastní lýru, akú ešte nikdy v živote nevidel. Orfeovi ju daroval boh Hermes, ktorý ju pre neho špeciálne vyrobil a dal jej magické vlastnosti od všetkých bohov. Pomocou nej môže Orfeus vykonávať divy, o akých nesnívali ani najmocnejší mágovia sveta.
Orfeus, ktorý považoval obchodníka za poctivého muža a nemal teda dôvod sa o lýru báť, ju obchodníkovi bez bázne požičal, aby si ju mohol odborne prezrieť. Sotva obchodník zobral vzácnu lýru do rúk, vzal na seba svoju skutočnú podobu. Bol to zlý džin, ktorý túžil po Orfeovej lýre, aby mohol ovládnuť svet. Kúzlom Orfea očaroval, aby nemohol opustiť záhradu múz. Tá sa pre neho stala kozmickým väzením. Džin sa volá Shaythan a zdržiava sa na neobývanom perzskom ostrove Nexus ležiacom v Stredozemnom mori.
Štyria hudobníci mali Orfea bezpodmienečne v úcte a bez váhania sa mu rozhodli pomôcť. Orfeus od šťastia bez seba na to, aby porazili zlého džina, sa rozhodol darovať hudobníkom svoje štyri magické hudobné nástroje - aulos, harfu, syrinx a kytharu, a naučiť ich mágii hudby.
Za štyri dni ich v záhrade naučil spievať a hrať na nástrojoch tak, že im neodolal žiadny vták, zviera, rastlina, strom, človek, boh, démon či kameň. Do siedmich dní musia ale džina premôcť, pretože inak sa naučí božskú lýru ovládať a podmaní si svet. Keď už boli hudobníci pripravení, vybrali sa džina nájsť.
Najskôr prišli na opustenú pastvinu, kde žili štyri divoké kone. Hudobníci využili svoje nadobudnuté schopnosti a hudbou kone skrotili, aby ich mohli využiť na cestovanie.
Keď prišli k pobrežiu a v diaľke videli takmer zanikajúci obrys ostrova, na ktorom žije džin, vzali svoje hudobné nástroje a vyčarovali ľadovú cestu, ktorá viedla priamo na ostrov.
Na siedmy deň dorazili na ostrov, ktorý bol pokrytý hustými lesmi a v strede ktorého stál palác. Hudobníci vošli do opusteného paláca, v ktorom zlý džin prebýva. Nastal medzi nimi súboj. Ale keďže džin ešte neovládal úplne umenie hry na čarovnú lýru, ktorou by mohol hudobníkov premôcť, porazili ho mágiou hudby a vzali mu Orfeovu ukradnutú lýru.
Keď Orfeus dostal svoju lýru naspäť, ľahko sa zbavil džinovho očarovania. Z vďaky naučil hudobníkov ďalšie hudobné kúzla. Presvedčil bohyňu Moiru, aby sa jedného dňa duše týchto hudobníkov opäť stretli a nadviazali na mágiu, ktorú sa od neho naučili.

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Psychológia predátora

Zásadná vec, ktorej musí obyčajný človek porozumieť, ak chce ešte vo vesmíre prežiť, je pochopenie toho, čo predstavuje takzvaný predátor. Predátor je bytosť, ktorá je na vrchole spoločenskej pyramídy moci. Alternatívnym pomenovaním pre slovo predátor môže byť pojem vládca. Je to ten, čo nám vládne. Je dobré sa pozrieť bližšie na to, čo je predátor alias vládca skutočne zač. Predátor je veľmi mocná entita. Má k dispozícii poznanie, o akom sa bežnému človeku ani nesnívalo. Má vhľad do podstaty vedomia. Vie skresľovať vnímanie druhých bytostí. Je to egoista závislý na kontrole a moci. Moc a kontrola je jeho posadnutosťou. Predátor je veľmajster manipulácie. Vie presne identifikovať, kde má druhá bytosť silné a slabé stránky a vie ich zneužiť vo svoj vlastný prospech. Predátor pochádza zo sveta, ktorý leží za našim svetom. Je to svet, do ktorého sa môžu dostať tí, čo kráčajú po ceste poznania. Predátor našiel spôsob, ako prenikať do nášho sveta a ako tu pôsob...

Saturn = Lucifer

Saturn ako prastaré solárne božstvo predstavuje nositeľa svetla Lucifera, podľa kresťanskej mytológie najvyššieho padlého anjela, ktorý bol "zrazený k zemi" a stal sa Satanom. Padlý anjel Lucifer. Saturn a etymológia Pojmy či slabiky, ktoré sa vzťahujú ku starým solárnym božstvám, sú Ab, Ak, Am, Ar, As, At, El a On. Používanie týchto jednoslabičných pojmov v rámci pomenovania slnka či slnečných bohov bolo možné nájsť v krajinách od Talianska, Egyptu, Mezopotámie po Baktriu (historický región v strednej Ázii). Slabika Ar znamená oheň či slnko a používal sa pre ňu aj výraz Aur či Ur. Ur predstavuje plameň alebo svetlo. At je Atys či Attis, slnko. At aj Ur sa v slove Saturn (s-At-Ur-n) vyskytujú. Slabika On predstavuje písmeno n na konci slova Saturn. Saturn je (s)-At-Ur-On. V starom Ríme bol (boh) Saturn pánom úrody a hojnosti, čo sú aspekty vzťahujúce sa k slnku. Planéta, resp. plynné kozmické teleso - trpasličia hviezda Satu...

Tieňové predátorské entity podľa nagualizmu

Informácie o anorganických predátorských entitách spomínaných v tomto článku pochádzajú od toltéckeho spisovateľa Armanda Torresa a naguala dona Melchora. Sú najväčším tajomstvom nagualského učenia. Predátorské entity, ktoré vládnu planéte Zem a ľudstvu, sú podľa naguala Melchora nazývané tiež tieňové bytosti. Pojem tieňové bytosti je len orientačný termín označujúci niečo, čo sa vymyká všetkým verbálnym popisom. Nevyzerajú ako bežné tiene, ale sú im podobné. Keď sa ich človek naučí odlišovať od obyčajných tieňov, zistí, že tieto bytosti sú všade. Majú rôzne veľkosti, formy a odtiene. Nagualská línia Carlosa Castanedu ich nazývala dravci či lietavci. Moderný človek neberie do úvahy energetický svet. Pre neho existujú nanajvýš duchovné či filozofické záležitosti, a to nie je to isté. Ľudia zvyknú vnímať zvláštne pocity, ktoré sa vezmú odnikiaľ a zrazu ich ovládnu. Zažívajú emočné a energetické výkyvy. Snažia sa to vysvetliť iba ako nejaké emočné kolísania. Ženy sú na ne obzvlášť citlivé...