Preskočiť na hlavný obsah

Kniha vidín: O maliarovi a kupcovi (príbeh)

Na Strednom východe žil osamelý muž menom Ráhul. Bol to chudobný a nešťastný kupec, ktorému sa v obchodovaní príliš nedarilo, ale nadovšetko miloval umenie.
Deň čo deň sa Ráhul prechádzal ulicami mesta Daman, aby mohol obdivovať pouličných umelcov, ktorí tu vystavovali a predávali svoje diela.
Jedného dňa, keď sa prechádzal po námestí, ho zaujal jeden zvláštny maliar, ktorého tu nikdy predtým nevidel. Mal na sebe modrý hábit, na hlave turban a cez ústa previazanú šatku. Oči mal takmer celé biele. Vystavoval obrazy, ktorým sa žiadne iné kvalitou nevyrovnali. Kupec to ako milovník umenia okamžite spoznal a šiel za umelcom, aby si mohol jeho výstavné kusy bližšie prezrieť.
Zoznámil sa tak s maliarom, ktorého meno bolo Iblis. Dozvedel sa, že maliar pochádza zďaleka a cestuje so svojimi obrazmi po celom svete. Každý rok navštívi a spoznáva inú krajinu a iných ľudí.
Aj keď nemal Ráhul dosť peňazí na kúpenie si niektorého z obrazov, pretože ich cena bola nesmierne vysoká, Iblis si svojho obdivovateľa veľmi rýchlo obľúbil a pozval ho k sebe do neďalekého ateliéru. Kupec si jeho obrazy zamiloval a často navštevoval maliarov ateliér, aby sa na ne mohol aspoň pozerať a snívať pri nich.
Jedného dňa sa maliar rozhodol, že zasvätí svojho obdivovateľa do magického sveta svojich obrazov. Ukázal mu obraz, na ktorom boli namaľované hory a lesy. Povedal Ráhulovi, aby sa nebál a aby do obrazu vstúpil.
Keď tak Ráhul učinil, ocitol sa zrazu v krajine, ktorá bola namaľovaná na obraze. Bol z toho nadšený a prechádzal sa po krajine, ktorú maliar štetcom vytvoril.
Po hodine magické kúzlo pominulo a Ráhul sa opäť objavil v maliarovom ateliéri. Kupec si mohol vybrať iba jeden obraz denne, ktorý smel na šesťdesiat minút navštíviť. Tak spoznal zvláštnu magickú schopnosť, ktorú maliar ovládal.
Ráhul postupne navštevoval rôzne maliarove obrazy a nemohol sa nabažiť úžasu, ktorý mu poskytovali. Navštevoval pôsobivé mytologické scény, nádhernú prírodu, iné planéty, zakázané háremy v palácoch vládcov a čokoľvek, čo mu poskytla maliarova predstavivosť prenesená na plátno. Ale najviac si Ráhul zamiloval obraz, na ktorom bola namaľovaná princezná, ktorej krásou sa ani bohyne nevyrovnali. Ráhul hneď vzplanul láskou ku krásnej žene na obraze a navštevoval ju tak často, ako sa len dalo. Kiežby mohol zostať žiť v obraze so svojou princeznou navždy.
Takto pokračovalo Ráhulovo vstupovanie do Iblisových obrazov dvanásť mesiacov, keď jedného dňa našiel kupec maliara ležiaceho na posteli, napoly živého a napoly mŕtveho. Dozvedel sa od neho, že stráca životnú silu a čoskoro zomrie, ak nedostane potrebnú pomoc. Ráhul chcel maliarovi veľmi pomôcť. Keďže úloha, ako zachrániť Iblisa, nebola jednoduchá, dohodol sa s Ráhulom na podmienkach: keď Ráhul zoženie Iblisovi malé dieťa, ktorého životnú energiu Iblis potrebuje na svoje prežitie, môže navždy zostať žiť v hociktorom maliarovom obraze, ktorý si vyberie. Ráhul dlho nerozmýšľal a rozhodol sa, že mu dieťa opatrí. Na oplátku si vybral obraz s princeznou, s ktorou chce stráviť večnosť. Keď bola dohoda uskutočnená, vybral sa Ráhul uniesť dieťa, ktoré daruje chorému maliarovi.
Kupec sa prechádzal po meste a hľadal rodinu, ktorej by mohol dieťa ukradnúť. Keď takú konečne našiel, počkal do noci, kým dieťa i rodičia nezaspia. Preliezol otvoreným oknom do prízemného bytu vyhliadnutej rodiny, potichu vzal dieťa z postieľky, aby si nikto nič nevšimol, zabalil ho do šatu a priniesol Iblisovi do ateliéru.
Iblis vzal dieťa do malej temnej komôrky, v ktorej mal pripravený oltár, nôž a kalich. Plač prebudeného dieťaťa náhle utíchol a po chvíli sa Iblis vrátil ku kupcovi zdravý ako ryba a poďakoval sa mu. Maliar splnil kupcovi zaslepenému láskou k namaľovanej princeznej želanie a nechal ho vstúpiť do obrazu, v ktorom si bude večne užívať život so svojou vyvolenou. Ráhul si u maliara touto dohodou kúpil vstup do obrazu a tak sa stal nakoniec aj šťastným kupcom. A démon Iblis bol ešte šťastnejší, pretože získal tak ako každý rok ďalšiu dušu z mnohých, ktoré mu dobrovoľne odovzdali svoju moc nad ich životom.

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Psychológia predátora

Zásadná vec, ktorej musí obyčajný človek porozumieť, ak chce ešte vo vesmíre prežiť, je pochopenie toho, čo predstavuje takzvaný predátor. Predátor je bytosť, ktorá je na vrchole spoločenskej pyramídy moci. Alternatívnym pomenovaním pre slovo predátor môže byť pojem vládca. Je to ten, čo nám vládne. Je dobré sa pozrieť bližšie na to, čo je predátor alias vládca skutočne zač. Predátor je veľmi mocná entita. Má k dispozícii poznanie, o akom sa bežnému človeku ani nesnívalo. Má vhľad do podstaty vedomia. Vie skresľovať vnímanie druhých bytostí. Je to egoista závislý na kontrole a moci. Moc a kontrola je jeho posadnutosťou. Predátor je veľmajster manipulácie. Vie presne identifikovať, kde má druhá bytosť silné a slabé stránky a vie ich zneužiť vo svoj vlastný prospech. Predátor pochádza zo sveta, ktorý leží za našim svetom. Je to svet, do ktorého sa môžu dostať tí, čo kráčajú po ceste poznania. Predátor našiel spôsob, ako prenikať do nášho sveta a ako tu pôsob...

Saturn = Lucifer

Saturn ako prastaré solárne božstvo predstavuje nositeľa svetla Lucifera, podľa kresťanskej mytológie najvyššieho padlého anjela, ktorý bol "zrazený k zemi" a stal sa Satanom. Padlý anjel Lucifer. Saturn a etymológia Pojmy či slabiky, ktoré sa vzťahujú ku starým solárnym božstvám, sú Ab, Ak, Am, Ar, As, At, El a On. Používanie týchto jednoslabičných pojmov v rámci pomenovania slnka či slnečných bohov bolo možné nájsť v krajinách od Talianska, Egyptu, Mezopotámie po Baktriu (historický región v strednej Ázii). Slabika Ar znamená oheň či slnko a používal sa pre ňu aj výraz Aur či Ur. Ur predstavuje plameň alebo svetlo. At je Atys či Attis, slnko. At aj Ur sa v slove Saturn (s-At-Ur-n) vyskytujú. Slabika On predstavuje písmeno n na konci slova Saturn. Saturn je (s)-At-Ur-On. V starom Ríme bol (boh) Saturn pánom úrody a hojnosti, čo sú aspekty vzťahujúce sa k slnku. Planéta, resp. plynné kozmické teleso - trpasličia hviezda Satu...

Tieňové predátorské entity podľa nagualizmu

Informácie o anorganických predátorských entitách spomínaných v tomto článku pochádzajú od toltéckeho spisovateľa Armanda Torresa a naguala dona Melchora. Sú najväčším tajomstvom nagualského učenia. Predátorské entity, ktoré vládnu planéte Zem a ľudstvu, sú podľa naguala Melchora nazývané tiež tieňové bytosti. Pojem tieňové bytosti je len orientačný termín označujúci niečo, čo sa vymyká všetkým verbálnym popisom. Nevyzerajú ako bežné tiene, ale sú im podobné. Keď sa ich človek naučí odlišovať od obyčajných tieňov, zistí, že tieto bytosti sú všade. Majú rôzne veľkosti, formy a odtiene. Nagualská línia Carlosa Castanedu ich nazývala dravci či lietavci. Moderný človek neberie do úvahy energetický svet. Pre neho existujú nanajvýš duchovné či filozofické záležitosti, a to nie je to isté. Ľudia zvyknú vnímať zvláštne pocity, ktoré sa vezmú odnikiaľ a zrazu ich ovládnu. Zažívajú emočné a energetické výkyvy. Snažia sa to vysvetliť iba ako nejaké emočné kolísania. Ženy sú na ne obzvlášť citlivé...